Egipt z Niemiec

Przejdź do wyszukiwarki i zarezerwuj wczasy

Zarezerwuj już teraz!
Banner

Egipt - tajemniczy kraj przepięknej Kleopatry

„Jeśli napijesz się wody z Nilu, to na pewno do niej powrócisz”

Od zawsze tajemniczy, nieodgadniony, kryjący mnóstwo sekretów, pośród gorącego piasku pustyni i życiodajnego Nilu.

Egipt jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów afrykańskich, przez mieszkańców Europy, asem w rękawie jest dogodny klimat, starożytna historia i multum zabytków, których nie spotkamy nigdzie na świecie.

Wakacje w Egipcie, to luksus w niskiej cenie. Niemożliwe? A jednak! Egipt przyciąga turystów z całego świata, dzięki symbolicznym cenom za wymarzone warunki wakacyjne oraz zabytkom najwyższej rangi.

Egipt last minute z Niemiec  to jedna z najczęściej wybieranych destylacji przez Polaków, dlatego oferujemy Państwu  najlepiej dobraną podróż do najbardziej znanego i docenianego kraju afrykańskiego.

Egipt z niemieckich biur podróży, to udane wakacje dla całej rodziny!

Jednym z symboli Egiptu jest fajka wodna, nie tylko piramidy kojarzą się turyście z krajem Kleopatry. Na egipskich ulicach rozbrzmiewa tutejsze „bakszysz” – co jest nawoływaniem do dzielenia się majątkiem, a tym samym do udzielania napiwków, nawet podczas drobnych zakupów.

Egipt położony jest w północno – wschodniej Afryce, od północy rozpościera się Morze Śródziemne, a zaraz na wschodzie, bajeczne Morze Czerwone. Nazywany „Czarnym Lądem” ze względu na niezwykle żyzne gleby, wokół życiodajnego Nilu. Wycieczka do Egiptu to luksus dla każdego!

Egipt


Egipt nurkowanie

Egipt wakacje – śladami faraonów….

„Gwoździem programu” podczas wakacji z Niemiec do Egiptu, jest odwiedzenie chociażby jednej piramidy, tak aby poczuć smak starożytności. Najczęściej odwiedzanymi piramidami są te usytuowane w Gizie,  są historycznym piętnem po starożytności. Budzą kontrowersje, zachwycają, ale i straszą – na ich temat napisano już wiele książek.

Jak jest możliwe wybudowanie tak okazałych i trwałych budowli bez użycia energii elektrycznej czy nawet mniej skomplikowanych maszyn? Trzy największe piramidy to: piramida Cheopsa, Chefrena oraz Mykerinosa. Ich pierwotnym przeznaczeniem było pełnienie funkcji grobowców, dziś są obleganymi obiektami historycznymi, nieodłącznym symbolem Egiptu, magnesem przyginającym rzesze turystów. Egipt last minute z Niemiec to możliwość zasmakowania starożytnej kultury w wydaniu egipskim. 

  

Fotografia ze Sfinksem – symbol wakacji w Egipcie!

Na straży kompleksu w Gizie, stoi tajemniczy Sfinks. Piramidy egipskie to doskonałe miejsce dla osób kochających tajemniczy klimat, a także poszukujących przygód czy skarbów. Będąc na wakacjach z last minute Niemiec w Egipcie, warto zastanowić się nad jedną z teorii wybudowania piramid – niektórzy uważają, że zostały wybudowane przez kosmitów, ponieważ to najrozsądniejsze wytłumaczenie zaawansowanej technologii jakiej potrzeba było by stworzyć te ostrokątne cuda. Wakacje w Egipcie to wspaniały wypoczynek dla całej rodziny, to także sposób na udany urlop czy podróż poślubną. Historycy jednak nie mają wątpliwości, piramidy wykonali niewolnicy i nie ma w ich konstrukcji nic nadzwyczajnego. Jednak skoro budzą kontrowersje w środowiskach naukowych, muszą posiadać nie tylko archeologiczny, ale i turystyczny potencjał. Będąc na wycieczce w Egipcie, odwiedzając najsłynniejsze piramidy, warto zwiedzić i miasto Giza, które leży na lewym brzegu Nilu, 20 kilometrów od egipskiej stolicy.


Egipt z Niemiec – alternatywa  Ziemi Świętej

Masyw powstał z szaro-czerwonego granitu, który sąsiaduje także z najwyższą górą na Półwyspie Synaj – Górą św. Katarzyny, która jest wyższa od góry Synaj, o 400 metrów. Każdy turysta może samodzielnie podążać szlakiem Mojżesza – poprzez tzw. Wielbłądzią Ścieżkę oraz Ścieżkę Paschy. Wczasy w egipcie: morze i góry w jednym!  Są  to ścieżki przeznaczone przede wszystkim dla turystów, można je pokonać od 2 do 3 godzin. Jeżeli wybieramy się na wycieczkę do Egiptu last minute z Niemiec, warto pokusić się o spacer bardziej wymagającymi szlakami, takimi są tzw. Ścieżka Pana Naszego Mojżesza czy też Schody Pokutne. Znajduje się tutaj także słynna Brama Eliasza. Miejsca te są ważne dla każdego chrześcijanina, przede wszystkim ze względu na rozgrywające się tam niegdyś wydarzenia o statusie biblijnym. Nie trzeba wybierać się do Ziemi Świętej, by móc dostrzec świadectwo obecności Boga. Egipt z Niemiec, to alternatywa Ziemi Świętej.  Warto także podkreślić, że krajobraz tego lądu, bardzo często był użyty w inscenizacjach filmów religijnych. Warto poczuć klimat tej ziemi już wkrótce! Zaplanuj wakacje z Niemiec do Egiptu już dziś!

 

Sharm El Sheikh – turystyczny raj dla każdego

Poznaj turystyczny raj Sharm El Sheikh! Celem Egipt last minute z Niemiec bardzo często jest Sharm El Sheikh, jest  jednym z najbardziej znanych ośrodków turystycznych Egiptu, dostosowanym do potrzeb najbardziej wymagający turystów. Kurort położony jest w południowej części Półwyspu Synaj. Miejsce zachwycające nie tylko ze względu na położenie, fantastyczny klimat, ale także ze względu na  szereg możliwości uprawiania sportów wodnych.

Wakacje Egipt – aktywnie i satysfakcjonująco!

Każdy z podróżnych znajdzie tutaj nocleg i atrakcje dostosowane do własnych potrzeb. Egipt last minute z Niemiec w Sharm El Sheikh, znajduje się tutaj bardzo duża liczba hoteli, dostosowanych do zróżnicowanych kieszeni turystów. Wśród nich największy odsetek stanowią  ekskluzywne hotele dostosowane do potrzeb europejskich turystów, posiadające korzystne oferty all inclusive, baseny, korty tenisowe, a także prywatne plaże. 

Oferta Egipt last minute z Niemiec to luksusowe hotele i nietuzinkowe atrakcje. Sieć hotelowa pokrywa całą linię brzegową Riwiery Morza Czerwonego. Wakacje z Niemiec do Egiptu, pozwolą Państwu na wybranie najbardziej dogodnej oferty hotelowej, zarówno cenowej jak i pod kątem przewidzianych tam atrakcji. Warto zaznaczyć, że Riwiera Morza Czerwonego słynie z malowniczych i jednych z najpilniejszych raf koralowych na świecie. Na Wakacjach w Egipcie z Niemiec warto  wybrać się na ciekawe rejsy łodziami podwodnymi, czy zwiedzanie rafy koralowej poprzez nurkowanie, pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów. W Sharm El Sheikh znajduje się aż 250 baz nurkowych, co sprzyja propagowaniu tego sportu wodnego, a co przy tym idzie, zwiedzaniu bogatych linii brzegowych, kolorowych raf koralowych. Wczasy w Egipcie to możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Nurkowanie dostosowane jest do umiejętności i odwagi turystów, można nurkować w okolicach brzegowych jak i z łodzi na otwartym morzu. Morze Czerwone warte jest uwagi także na panujące tutaj wysokie temperatury, które wahają się od nawet w granicach 32 stopni.

Egipt Sharm El Sheikh – turystyczny raj dla każdego


Wakacje z Niemiec – Hurgada

Wakacje z Niemiec – może Hurgada?

Położona jest we wschodnim Egipcie, po Sharm El Sheikh jest drugim często wybieranym ośrodkiem turystycznym. Wakacje w Egipcie – zapraszamy do Hurgady!  Hurgada to raj dla miłośników aktywnych form wypoczynku: nurkowanie, narty i skutery wodne, łodzie podwodne, kitesurfing, surfing. Atrakcją przyciągającą szereg turystów, jest także możliwość eksploracji wraków licznych okrętów. Hurgada posiada dogodne położenie, leży niemal w samym sercu Egiptu, w związku z tym wybierając ją jako miejsce wycieczki do Egiptu last minute z Niemiec, możemy skorzystać z bogatych ofert tutejszych wycieczek m.in. do stolicy egipskiej czy Luxoru. Można tutaj przechadzać się starymi egipskimi bazarami i kupić egipskie cuda – biżuterię, rękodzieło, złoto, srebro. Warto przećwiczyć targowanie, które jest pożądane, zwłaszcza przez „dolarowych turystów”. Wakacje w Egipcie to niepowtarzalna okazja zwiedzenia jednej z najbardziej tajemniczych części Afryki.

Egipt last minute

Zaglądaj do nas regularnie – często zmieniamy nasze propozycje wyjazdów! Egipt last minute - jedna  z najkorzystniejszych ofert turystycznych w Internecie! Oferujemy Państwu wnikliwie wyselekcjonowane, najlepsze oferty niemieckich biur podróży. Niemieckie biura podróży dla turystów europejskich są synonimem udanych wakacji Egipt. Solidność, bezpieczeństwo, komfort – zamów wakacje last minute z Niemiec  już dziś.

Dla miłośników turystycznych okazji Egipt last minute – jeszcze taniej! Zapraszamy do regularnego śledzenia ofert niemieckich biur podróży. Pomożemy, doradzimy, zachęcimy!


Wczasy Egipt z Niemiec – poznaj starożytne tajemnice!

Warto także podkreślić, że tajemnica piramid jednoznacznie nie została odkryta po dziś dzień, na terenie piramid trwają nieustanne badania archeologiczne, zadaniem których jest odkrywanie nowych ciekawostek i faktów historycznych. Wakacje w Egipcie to także możliwość poznania jednej z najdłuższych rzek świata. Niegdyś mawiało się, że Egipt jest darem Nilu, ta życiodajna rzeka jest źródłem dla mieszkańców kraju piramid, dziś nie trudno pokusić się o stwierdzenie, że Egipt jest darem piramid, które co roku przyciągają tysiące turystów z całego świata. Wybierając ofertę last minute z Niemiec do Egiptu, masz szansę skorzystać z najnowocześniejszej niemieckiej infrastruktury, co zdecydowane uprzyjemni i skróci Twoją podróż. To doskonały wybór dla Polaków mieszkających w Niemczech!

Poznaj tajemnice Egiptu – wczasy w Egipcie!

Egipt to także bardzo ważne miejsce dla osób poszukujących historycznych śladów chrześcijaństwa. W Egipcie znajduje się Góra Mojżeszowa, zwana górą Synaj. To masyw o wysokości przeszło 2300 m n.p.m. to właśnie tutaj, Bóg przekazał Mojżeszowi 10 przykazań. Egipt last minute z Niemiec  to możliwość poznania miejsc kultu religii, opartych na wierzeniach starotestamentowych. Na górze Synaj Mojżesz zawarł przymierze z narodem izraelskim.  Wakacje w Egipcue tu wszystko się rozpoczyna.

Wczasy Egipt z Niemiec – poznaj starożytne tajemnice


+48 513 38 00 77