Turcja z Niemiec

Przejdź do wyszukiwarki i zarezerwuj wczasy

Zarezerwuj już teraz!
Banner

Turcja wyloty z Niemiec

Specjalnie z myślą o fanach rajskich destynacji stworzyliśmy ciekawą ofertę wycieczkową. Turcja last minute z Niemiec to doskonały wybór dla miłośników okazji turystycznych, piaszczystych plaż, wspaniałego słońca, orientalnej kultury i obyczajów muzułmańskich. Wycieczka do Turcji z niemieckiego biura podróży to idealny pomysł na udany urlop, podróż poślubną czy wakacje o każdej porze roku!

Turcja w ciągu ostatnich lat stała się prawdziwą turystyczną potęgą! Z roku na rok, wzrasta liczba amatorów kraju wezyrów.

Nie masz pomysłu na wakacje? Turcja z niemieckich biur podróży to idealne rozwiązanie!

Dlaczego warto spędzić wczasy w Turcji?

  • Turcja oferuje znakomitą pogodę, przez 320 dni w roku! Morze Śródziemne, Morze Egejskie, Morze Marmara, Morze Czarne  - wspaniałe wybrzeża, lazurowa woda i mnóstwo atrakcji.
  • Turcja to raj dla miłośników sportów wodnych, także tych mniej popularnych jak rekking, paragliding
  • Turcja to nie tylko idealne miejsce dla amatorów wspaniałych plaż i bajecznych wybrzeży to także raj dla miłośników zabytków, śladów historii. To w Turcji znajduje się Troja, Pergamon, Efez, pozostałości kultury perskiej i hetyckiej, Dolina Motyli, Kapadocja.
  • Wczasy w Turcji to jedne z najtańszych ofert dla prawdziwych poszukiwaczy podróżniczych atrakcji

Euroazjatyckie państwo, które od zawsze przyciągało Polskich turystów. Kochamy Turcję za jej klimat, życzliwych mieszkańców i stosunkowo bliską odległość od Polski. Turcja z Niemiec last minute to najlepsze oferty turystyczne z niemieckich biur podróży. Świetnie sprawdzą się w przypadku Polaków, którzy na stałe mieszkają w Niemczech i chcieliby wyruszyć na urlop z tej lokalizacji. Część europejska zwana Tracją zajmuje 3 % powierzchni kraju, oddziela ją od części azjatyckiej, Morze Marmara, od południa „Morze Białe” czyli Morze Śródziemne.

Turcja wyloty z Niemiec na wakacje i wczasy


Wczasy w Turcji Istambuł

Turcja – najlepsza dla polskich turystów

Wycieczka do Turcji to jedna z najchętniej wybieranych destynacji przez polskich turystów, nie tylko ze względu na pewną, słoneczną pogodę, ale także ze względu na niskie ceny. Turcja z Niemiec to oferta przygotowana także dla polskich turystów, to gwarancja komfortowych warunków pobytu . Polacy są jednymi z najczęstszych gości w Turcji, stąd nikogo nie dziwi fakt znajomości języka polskiego przez tutejszych, zarówno podczas zakupów na targowiskach jak i w restauracjach. W 2008 roku, ulubionym dzwonkiem Turków, był polski przebój muzyki disco polo – „Jesteś szalona” zespołu Boys.

Ten kraj graniczy aż z 8 państwami, będąc tu na wycieczce warto przy odrobinie czasu zwiedzić także tureckich sąsiadów. Oferta obejmująca wczasy w Turcji last minute może Ci w tym pomóc – szczególnie gdy wybierzesz opcję bez noclegów.

Turcja jest krajem wielobarwnym kulturowo, przede wszystkim ze względu na ciekawą historię i specyficzne położenie. Przygotujmy się na niecodzienne widoki przebogatych meczetów im więcej wież posiada meczet, tym świadczy to bardziej o zamożności wiernych przychodzących tutaj na modlitwę. Będąc na wakacjach w Turcji z niemieckiego biura podróży, warto przestrzegać obowiązujących tutaj rytuałów, zwłaszcza religijnych. Turcy mają bardzo wiele wspólnego z Polakami, są zagorzałymi patriotami o czym świadczy bardzo duża ilość flag spotykanych niemal na każdym kroku.  Jednak Turcy w przeciwieństwie do Polaków, nigdy nie mówią źle o swoim kraju, a kto mówi źle o Turcji, nie jest godzien w niej mieszkać. Będąc na wczasach w Turcji chwalmy ją i jej mieszkańców, na pewno wyjdzie nam to na dobre. Uwaga, jeżeli na suficie hotelu, w którym będziecie Państwo mieszkać podczas wycieczki w Turcji, zobaczycie napis „kible” ze strzałką, warto wiedzieć, że wyraz ten nie jest polskim odpowiednikiem toalety, to wskazanie kierunku w którym znajduje się Mekka, kierunek modlitw muzułmanów.

Wakacje w Turcji to okazja poznania kultury euroazjatyckiego kraju – od teraz jeszcze taniej i solidniej.


Turcja wakacje – zapraszamy do bajecznej Kapadocji!

Kapadocja nie jest  miastem w Turcji lecz rozległym terenem, na którym znajdują się formy tufowe, dzięki którym będąc w Kapadocji możemy dostrzec wszystko to, co nasz umysł jest w stanie sobie wyobrazić. Będąc na wycieczce w Turcji z niemieckim biurem podróży koniecznie odwiedź Kapadocję! Niegdyś był to teren ściśle związany z chrześcijaństwem, prześladowani chrześcijanie, zbudowali tutaj niemal podziemne miasto, które było ich schronieniem przed prześladowcami. Turcja z Niemiec last minute, to wycieczka dzięki, której poznacie Państwo sekrety historii. W podziemnych miastach, chrześcijanie potrafili przebywać nawet rok bez wychodzenia stamtąd, w jednym z nich, na raz przebywało aż 6000 tysięcy osób. Wybierz wakacje w Turcji i poznaj tajemnice Kapadocji. Co więcej, na terenie dzisiejszej Kapadocji, znajdują się  charakterystyczne domy w skałach, które pełniły te same funkcje, co podziemne miasta. Będąc na wczasach w Turcji, warto przeznaczyć trochę czasu na zwiedzanie tajemniczych miejsc kraju wezyrów. Warto inwestować w wycieczki fakultatywne, wybierając się do Kapadocji, warto wiedzieć, że temperatura tutaj jest niższa niż na wybrzeżu.

Poznaj tajemnice Troi ! Zapraszamy na Turcja wakacje!

Wielu turystów, nie zdaje sobie sprawy, że historyczna Troja znajduje się właśnie w Turcji. Opisana w Iliadzie legendarna wojna, miała miejsce na terenie dzisiejszej Turcji. Według legend, to właśnie tutaj zginął Achilles. Zdobyta niegdyś podstępem, dziś jest jedną z największych atrakcji podczas wycieczki w Turcji. Last minute z biura podróży z wylotem z Niemiec to fantastyczny sposób, by za niewielkie pieniądze poznać miejsca, o których dotąd czytałeś w książkach i w internecie. Troja znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO – warto jednak wiedzieć, że na jej wzgórzach niegdyś znajdowało się aż 9 miast. Według badaczy, opisane przez Homera miasto w Iliadzie, było szóstym, jakie tu istniało. Dziś możemy podziwiać jedynie ruiny starożytności, co jednak jest doskonałą okazją poznania dawnej kultury i atmosfery, zmierzaj śladami historii. Ta świetna oferta pozwoli Ci lepiej poznać historię. Z niemieckiego biura podróży dostaniesz się tam w maksymalnie komfortowy sposób.

Turcja wakacje – zapraszamy do Kapadocji


Efez

Wycieczka do Turcji to wspaniała przygoda, spacerując śladami naszych przodków poznajemy starożytne tajemnice. Wakacje w Turcji to nie tylko okazja do nabycia czekoladowej opalenizny, ale także zwiedzenia historycznych miejsc, jednym z nich jest Efez. Znajduje się w „egejskiej” części Turcji. Wedle badaczy, Efez jest jednym z najlepiej zachowanych starożytnych miast w Turcji. Będąc na wakacjach w Turcji za punkt honoru, postawmy sobie zwiedzenie Efezu.  Miasta tętniło życiem, dzięki kultowi bogini Cybele. Miejsce jest także ważne dla chrześcijan, to prawdopodobnie na terenie Efez powstała pierwsza wspólnota chrześcijańska. Wakacje w Turcji z niemieckiego biura podróży to możliwość zwiedzenie historycznych miejsc, poznania ciekawych historii. Przechadzając się starymi uliczkami, możemy przekonać się jak wyglądało życie tysiące lat temu. Nie sposób przejść obojętnie obok wilii rzymskich z tarasami. W całej świetności, możemy obserwować jak żyli najbogatsi Rzymianie. Wycieczka do Turcji z Niemiec last minute to najlepsza i najtańsza okazja.


 

Turcja  wczasy – może Istambuł?

Jeżeli znudzi się Państwu leniwe wylegiwanie się na piaszczystych i pięknych plażach, będąc na wycieczce w Turcji warto wybrać się do Istambułu. To jedno z najważniejszych miast tej części świata, miasto, które znajduje się na dwóch kontynentach.

Miasto ciągnie się przez 160 km, aby zwiedzić je dokładnie potrzeba co najmniej 2 tygodni. Niemiej jednak jest to wspaniała turystyczna przygoda, będąc na wakacjach w Turcji, warto zobaczyć choć część malowniczego Istambułu. Istambuł w całej swojej świetności był stolicą wielkich cywilizacji, takich jak Cesarstwo Rzymskie. W wielu podręcznikach do historii, Istambuł nazywany jest Bizancjum czy Konstantynopolem. Wycieczka do Turcji to okazja do wędrowania śladami naszych przodków. Jeżeli nie mamy zbyt dużo czasu na zwiedzanie miasta, warto zwiedzić przynajmniej część europejską, jest to stara część Istambułu, jednym z najważniejszych zabytków tej części jest kościół Haga Sofia.

Zasmakuj kuchni tureckiej!

Obowiązkiem każdego turysty, będącego na wycieczce w Turcja, jest zasmakowanie potraw kuchni tureckiej. Jest to kuchnia posiadająca cechy śródziemnomorskie: najlepiej smakuje, to, co jest świeże. Najbardziej znaną potrawą turecką jest kebab, tradycyjny wyrabiany jest z mięsa baraniego. Będąc na wczasach w Turcji last minute z Niemiec koniecznie spróbujmy tego niemal narodowego przysmaku, smakuje on zupełnie inaczej, niż kebab serwowany w europejskich barach. Większość hoteli, oferuje turystom dania z kuchni europejskiej w formie bufetu, jednak warto zapoznać się z charakterystycznymi smakami kuchni wezyrów. Ciekawą potrawą jest zupa z soczewicy, bardzo często w tradycyjnych domach podawana na śniadanie. Będąc na wakacjach w Turcji, nie sposób zasmakować tutejszej chałwy. Przystawki: zwane „meze” traktowane są jako rytuał, bez nich nie może obyć się żadna tradycyjna uczta.

Wakacje w Turcji to także możliwość zamaskowania tutejszej kawy i herbaty. Kawę podaję się na trzy sposoby: słodka, bez cukru i półsłodka. Spróbujmy także narodowej wódki: raki, napoju na bazie anyżu o charakterystycznym smaku lukrecji.

Efez w Turcji


Turcji z niemieckich biur podróży

Turcja, a to ciekawe! Zanim podjedziesz do Turcji z niemieckich biur podróży!

Choć Turcy są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów, zwłaszcza turystów polskich, przed wyjazdem do Turcji z Niemiec, warto zapoznać się z obyczajami tutejszych, tych mniej oficjalnych i bardziej oficjalnych. To bardzo gościnny naród, przyjaźnie nastawiony do turystów. Jednak przechadzając się ulicami, nie wypada palić papierosów, zwłaszcza kobietom. Wielu Turków prowadzi nocny tryb życia, dlatego w nadmorskich kurortach życie kwitnie w dzień na plażach a nocami w pobliskich barach, pubach, restauracjach. Dla Turków bardzo ważnym gestem powitalnym jest całowanie w policzek, w stosunku do osób starszych, można zauważyć całowanie w czoło lub rękę. Wycieczka do Turcji z niemieckiego biura podróży to jedyna okazja poznania ciekawej kultury, przyjaznych Turków. Wedle starych tureckich obyczajów, przy osobie starszej, nie wolno zakładać nogi na nogę.

Wakacje Turcja – zarezerwuj najlepsze oferty już dziś!

Turcja zniewala ilością lazurowych wybrzeży i piaszczystych plaż. Nie sposób nie wyjechać stąd zachwycająco opalonym i zadowolonym. Chyba jeszcze żaden turysta nie oparł się czarowi tutejszych wyrobów skórzanych, tkanin ręcznie haftowanych czy wspaniałych słodyczy. Dla miłośników dawnej kultury: przebogaty Istambuł, Efez, Troja, Turcja w ofercie last minute z Niemiec to kraj gdzie każdy znajdzie coś dla siebie!

Turcja last minute – tak tanio jeszcze nie było!

Jesteś łowcą turystycznych promocji? Zapraszamy do regularnego przeglądania ofert niemieckich biur podróży, zamieszczonych w naszych wyszukiwarkach. Turcja last minute z Niemiec – wspaniała okazja na zorganizowanie wakacji dla całej rodziny, przy minimalnych kosztach, satysfakcja podwójna!

 +48 513 38 00 77