Wynalazek papieru, zegarka czy kompasu – to wszystko zawdzięczamy starożytnym Chińczykom. Chiny to kolebka cywilizacji i jeden z najbardziej fascynujących i złożonych krajów świata. Dziś, gdy środek ciężkości naszej planety przesuwa się z Europy w stronę Azji, szczególnie warto poznać ten region i przekonać się na własne oczy, jaka jest sztuka, historia i codzienność Chin.

W czasie naszych podróży możesz poznać zarówno niesamowitą atmosferę wielkich chińskich miast, jak i najpiękniejsze parki przyrodnicze i klimat chińskiej prowincji. Możesz zakochać się w widoku pand i innych egzotycznych zwierząt lub rozkoszować się urokami chińskiej kuchni. Ta jest zbyt bogata, by opisać ją w kilku słowach: tego trzeba spróbować. To też idealny kraj dla wszystkich miłośników herbaty, którzy chcą nie tylko spróbować tego napoju w jego ojczyźnie, ale też zobaczyć, jak powstaje od momentu zbioru z pól Yunnanu.

Podobno każdy powinien choć raz w życiu zobaczyć na własne oczy Mur Chiński. Podczas pobytu w kraju nie można zapomnieć też o terakotowej armii, wiecznym mieście i innych niezwykłych miejscach, bez których nie byłoby magicznej kultury tego fascynującego kraju.

Chiny

Strona używa cookies Dowiedź się więcej