Kos

Przejdź do wyszukiwarki i zarezerwuj wczasy

Zarezerwuj już teraz!
Banner

Kos

Mniejsze od innych popularnych greckich wysp, Kos skrada serce tych, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku i zobaczyć coś nowego. Położone zaledwie 4 km od wybrzeży Turcji pozwala poznać jednocześnie dwie zupełnie różne kultury. Wakacje na Kos z wylotem z Niemiec mają dodatkowe plusy, takie jak niższe ceny i większy wybór lotów, w porównaniu z wylotem ze Szczecina na Kos (który odbywa się zazwyczaj z przesiadką).

Kos a inne greckie wyspy

Kos to grecka wyspa położona dosłownie kilka kilometrów od tureckiego wybrzeża. Dzięki temu można tu odczuć nie tylko klimat południa Europy, ale również wpływy kultury Ottomańskiej czy Bliskiego Wschodu. Wszystko to sprawia, że otrzymujesz w cenie wyjazdu wielopłaszczyznowe doświadczenie zanurzone jednocześnie w kilku kulturach. Niektórzy podczas wakacji na Kos decydują się nawet na krótką wycieczkę po Turcji, przez co po powrocie z pewnością mają co opowiadać znajomym. Mieszankę wpływów da się odczuć w lokalnej muzyce i kuchni, która jest unikalna na tle całej Europy. Jednocześnie wakacje na Kos z wylotem z Niemiec są nieco mniej popularne, niż wycieczka na główne greckie wyspy. To dobra wiadomość, bo dzięki temu ceny są nieco niższe niż w centralnych turystycznych miejscowościach, a do tego można liczyć na nieco mniejszy tłok. To dlatego w naszym biurze podróży w Szczecinie o Kos pytają również rodziny i te osoby, które chcą zaznać w czasie urlopu spokoju.

Kos


Kos - greckie wyspy

Ulubione miejsca na Kos w opinii klientów

Położenie Kos z dala od Europy sprawia, że tutejsze wybrzeża są czyste, a woda wciąż ma charakterystyczny lazurowy kolor. Gdy zapytaliśmy klientów o opinie o Kos z biurem podróży Apollotour, chętnie podzielili się z nami swoimi typami na najlepsze kierunki. Zdecydowanie zwyciężyły okolice stolicy wyspy – Kos. Wyloty z Niemiec lądują na lotnisku położonym w pobliżu, dzięki czemu dotarcie do hotelu nie zajmuje dużo czasu i szybko można iść na plażę. Decyduje jednak głównie ilość kawiarni, restauracji i klubów w tym miasteczku, a także przepiękna starówka i inne zabytki Kos. Biuro podróży Apollotour w Szczecinie oferuje też wyloty z Niemiec do takich kurortów jak Mastichari, Kardamena , Lambi i Marmari.

Powiew od morza

Przechadzając się pod nadmorskiej promenadzie w mieście Kos można trafić na łódki rybackie, jachty milionerów i łodzie wycieczkowe. Ten starożytny port był opisywany już w Iliadzie. Zwykły spacer w niezwykłej scenerii może pozwolić przenieść się w czasie o tysiące lat wstecz. Spodoba się zarówno fanom nadmorskich spacerów w wieczornej bryzie, jak i prawdziwych entuzjastów historii.

Najstarsze drzewo

Z Kos pochodzi ojciec medycyny Hipokrates, a na wyspie wciąż rośnie drzewo, które ok. 2500 lat temu miał zasadzić jego ojciec. Co ciekawe, pod tym platanem miał nauczać słynny medyk, a później – św. Paweł z Tarsu, który trafił na Kos, gdy objeżdżał świat, by głosić „dobrą nowinę”. Z pewnością to drzewo powinni zobaczyć nie tylko wszyscy fani natury.

Największy bazar?

W starożytności bazar w Kos był jednym z największych na świecie. Dziś możemy tylko zobaczyć fragmenty ruin. Wciąż odkrywane są nowe posadzki, kolumny i inne zabytkowe budowle w tym miejscu, choć na zakupy trzeba się wybrać w inne miejsca. Podczas wakacji na Kos z wylotem z Niemiec warto się zaopatrzyć w tutejsze oliwki, oliwę, ser kozi i kosmetyki naturalne.

Las Plaka

Uroczy park na zachodzie wyspy świetnie nadaje się na wycieczkę z dziećmi. Można tu zrobić piknik i odpocząć wśród drzew. Jednak dla dzieci największą atrakcją jest zwykle widok pawi, które żyją tu w harmonii z... kotami.

Plaża, która ma wszystko

W opinii turystów na Kos plaża Agios Stranos nad zatoką Kolpos Kefalou jest jedną z najpiękniejszych na wyspie. Nie tylko można tu popływać, ale też wynająć łódkę i zrobić wycieczkę na wyspę ze starożytną świątynią, odwiedzić liczne bary z tradycyjną kuchnią lub godzinami wędrować wśród ruin. Świetne połączenie relaksu, aktywnego wypoczynku i zwiedzania w jednym miejscu.


Kiedy najlepiej jechać na Kos? Opinie

W lipcu na Kos temperatury wahają się średnio w zakresie od 31 do 23 stopni. Dlatego to właśnie wtedy co chwilę odbywają się z niemieckich lotnisk wyloty na Kos, a ze Szczecina najwięcej osób rusza w tamtym kierunku. Popularny sezon turystyczny trwa od czerwca do września. W maju i październiku jest chłodniej (średnia temperatura to ok. 20 stopni w dzień), ale niektórzy chętnie wybierają się na wakacje na Kos ze Szczecina właśnie wtedy. To dobry czas na zwiedzanie i optymalny dla osób starszych i dzieci, którym w szczycie sezonu na wyspach greckich może być za gorąco. Poza tym ceny są wówczas nieco niższe niż latem. Są tacy, którzy na wakacje na Kos wybierają się poza sezonem po to, by cieszyć się wówczas mniejszym tłokiem i samotnością na niebiańskich plażach tej wyspy.

Kiedy najlepiej lecieć na Kos


Kos z wylotem z Niemiec

Kos z wylotem z Niemiec?

W pierwszej chwili wakacje na Kos z wylotem z Niemiec mogą brzmieć jak dziwny pomysł. Dlaczego się w tym specjalizujemy? Powód jest bardzo prosty. Lotnisko w Szczecinie jest kameralne i nawet w sezonie można liczyć na maksymalnie kilka lotów do Grecji w tygodniu. Nie ma lotów na Kos ze Szczecina. Biuro podróży Apollotour oferuje więc loty z Niemiec, gdzie:

  • oszczędzasz czas na dojazd do lotniska – tylko 1 h (zamiast 2-6 h przy dojeździe do innych polskich miast)
  • oszczędzasz pieniądze, bo loty są tańsze
  • lot jest krótszy, bo samolot leci w 3 h bezpośrednio na Kos (lot: Szczecin – Ateny i Ateny-Kos to łącznie ok. 6 h)
  • jest Ci wygodniej, bo masz więcej lotów i wybierasz dowolną godzinę (nie musisz np. wstawać na lot w środku nocy).

Wszystko to składa się na bardziej relaksujący wyjazd już od momentu rezerwacji biletów i planowania podróży, aż po lot i sam dojazd na miejsce. Wakacje na Kos z wylotem z Niemiec, z uwagi na skalę tamtejszego przemysłu turystycznego, są po prostu tańsze i lepiej zorganizowane, niż podobne wyjazdy z Polski. Jest nam bardzo miło, że już od tylu lat możemy pomagać naszym Klientom w organizacji takich wyjazdów i być świadkami tworzenia się tak wielu pięknych wspomnień.A jak zarezerwować wakacje na Kos?

Biuro podróży w Szczecinie Apollotour to okazja osobistego odwiedzenia nas na miejscu i załatwienia formalności podczas wizyty. Jednak również dobrze można do nas zadzwonić, napisać maila lub skorzystać z wyszukiwarki na stronie, by wstępnie zorientować się w terminach i kosztach wakacji na Kos z wylotem z Niemiec.

Wakacje na Kos z naszym biurem podróży

Tym, co szczególnie cenią nasi Klienci, jest przyjazne podejście w naszym biurze podróży. Sami podróżujemy z rodziną, więc doskonale rozumiemy, czego oczekują na wakacjach rodzice z dziećmi. Oferujemy kierunki wakacji na Kos z wylotem z Niemiec, które nam samym wydają się atrakcyjne i prywatnie jeździmy w te same miejsca, które oferujemy podróżnym. Szczególnie docenisz naszą pomoc, jeśli próbujesz zorganizować wyjazd dla większej grupy. Znalezienie odpowiednich pokojów dla 5,10 czy 15 osób to wyzwanie, gdy próbuje się to zrobić w pojedynkę. Dzięki naszemu doświadczeniu w planowaniu wyjazdów dla setek podróżnych jednocześnie możemy szybko przedstawić Ci propozycje z rozbiciem cen na każdego członka wycieczki na Kos. Biuro podróży w Szczecinie pomaga też w znalezieniu najlepszego lotu z niemieckich lub polskich lotnisk. Sprawdź nas:)

Wakacje na wyspie Kos


+48 513 38 00 77