Lotniska w Niemczech

Berliner Flughäfen (Flughafen Berlin Brandenburg BER) - lotniska w Berlinie

Wiele osób nie tylko z zachodniej, ale i centralnej Polski, chętnie wybiera berlińskie lotnisko. Położone tylko kilkadziesiąt kilometrów od granicy oferuje doskonały dojazd nie tylko z całej Polski, ale również innych europejskich miast, a do tego ma świetną bazę noclegową czy gastronomiczną. Berlin Brandenburg ma obsługiwać w początkowej fazie do 27 milionów pasażerów rocznie, a po ewentualnej rozbudowie do 50 milionów. Oficjalna nazwa Portu lotniczego to Flughafen Berlin Brandenburg, a w ruchu międzynarodowym Berlin Brandenburg Airport. Lotnisko Berlin Brandenburg (BER) to nowy obiekt na lotniczej mapie Europy - uroczyste otwarcie nastąpiło jesienią 2020 roku. Wtedy zastąpił on dwa dotychczasowe berlińskie lotniska- Tegel oraz Schönefeld. Warto nadmienić, że nowe lotnisko w Berlinie przejęło po Schönefeld część infrastukury, w tym jeden z pasów startowych, który został jednak z tej okazji wyremontowany i wydłużony. Lotnisko Berlin Brandenburg położone jest w odległości 18 kilometrów na południowy wschód od centrum niemieckiej stolicy. Patronem nowego portu lotniczego Berlin jest Willy Brandt - wieloletni burmistrz stolicy i kanclerz Niemiec.

Flughafen Leipzig-Halle (Lipsk-Halle)

Lipsk (Leipzig) to miasto położone ok. 200 km na południe od Berlina i ok. 100 km. Na zachód od Drezna. Od polskiej granicy dzieli je ok. 200 km. Szczególnie dobry dojazd jest z Wrocławia, który znajduje się niemal w linii prostej od Lipska. Miasta połączone są dogodną autostradą. Lotnisko Leipzig-Halle (Lipsk-Halle) mieści się pomiędzy miastami Lipsk i Halle w miasteczku Schkeuditz. To główny port lotniczy Saksonii.

Z Lipska często latają samoloty czarterowe i regularne rejsowe do krajów chętnie wybieranych, jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek: Grecji, Turcji czy Maroka. W związku z tym jest to port lotniczy, w którym wielu Polaków rozpoczyna swoje wakacje. Rocznie lotnisko odprawia ok. 2-3 mln pasażerów. Wielu z nich to Polacy, którzy doceniają dobre skomunikowanie z polską granicą i ciekawe kierunki, jakie oferuje Leipzig-Halle. Wielu niemieckich touroperatorów odprawia stąd czarterowe loty do popularnych turystycznych miejscowości na północy Afryki i południu Europy.

Flughafen Dresden (Drezno)

Drezno to miasto położone ok. 100 km od polskiej granicy i doskonale skomunikowane z miastami takimi, jak Wrocław czy Legnica. Świetne skomunikowanie za pomocą autostrady z dużymi ośrodkami zachodniej Polski sprawia, że wielu Polaków woli wylatywać z portu lotniczego Flughafen Dresden, niż ze znacznie gorzej rozwiniętych lotnisk we Wrocławiu czy Krakowie. Przed samym budynkiem terminalu znajduje się też stacja kolejowa, co dodatkowo ułatwia dotarcie do Drezna za pomocą kolei.

Lotnisko Drezno obsługuje rocznie ok. 2-3 mln. Pasażerów. Znajduje się ono na północy miasta i pełni funkcję lotniska regionalnego dla mieszkańców Saksonii i okolic. Lotnisko Drezno obsługuje głównie loty regionalne do największych europejskich miast, takich jak Amsterdam czy Wiedeń. W sezonie startują jednak stąd również loty do popularnych bułgarskich kurortów, więc wówczas jest to miejsce chętnie wybierane przez Polaków korzystających z oferty niemieckich biur podróży.

Hamburg Airport

Lotnisko w Hamburgu mieści się ok. 300 km na zachód od Szczecina. Całą drogę można pokonać dogodnie za pomocą autostrady, dlatego mieszkańcy Pomorza i zachodniej Polski chętnie korzystają z połączeń lotniczych z tego miejsca. Lotnisko Hamburg Airport oferuje znacznie więcej połączeń i nieco bardziej korzystne ceny lotów niż konkurencyjne porty lotnicze w Poznaniu czy Szczecinie.

Wyprawa na hamburskie lotnisko może być częścią zwiedzania Europy, bo leży ono w dogodnym i świetnie skomunikowanym miejscu, stanowiącym doskonałą bazę wypadową m.in. do Holandii, Danii czy Szwecji. W niewielkim oddaleniu od Hamburga można też zakosztować wypoczynku nad morzem. Lotnisko mieści się na północnym-zachodzie miasta. Rocznie obsługuje kilkanaście milionów pasażerów. Lata stąd kilkadziesiąt linii lotniczych, obsługujących zarówno połączenia rejsowe, jak i czarterowe. Głównymi kierunkami są popularne europejskie miasta i kurorty położone na południu Europy i północy Afryki. Polacy chętnie wybierają ten port lotniczy, gdy udają się na wakacje z niemieckimi biurami podróży.

Frankfurt Airport

Lotnisko we Frankfurcie położone jest ok. 200 km od granicy czeskiej i ok. 350 km od granicy z Polską. To największe lotnisko w całych Niemczech i baza takich touroperatorów, jak m.in. Lufthanza. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych portów lotniczych w całej Europie z ok. 65 mln. Pasażerów rocznie. Miasto mieści się w odległości ok. 100 km od granicy z Luksemburgiem, Belgią, Francją i Holandią, co zachęca do przyjazdu również turystów z pobliskich krajów. Polacy korzystają chętnie z lotniska we Frankfurcie planując dalsze wypady, bo jest ono świetnie skomunikowane z lotniskami w Warszawie czy Wrocławiu, skąd ilość lotów jest znacznie mniejsza.

To popularny port lotniczy zarówno wśród tradycyjnych linii lotniczych, jak i touroperatorów oferujących loty czarterowe. Można stąd wylecieć zarówno na weekend w austriackie czy włoskie góry, jak i do popularnego kurortu lub jednego z egzotycznych krajów, jakie w ofercie ma Apollo Tour. Lotnisko we Frankfurcie oferuje wszystkie usługi potrzebne podróżnym, a dodatkowo wiele dobrych hoteli i restauracji w różnych zakresach cenowych.

Düsseldorf International

Dusseldorf to duże niemieckie miasto położone na zachodzie kraju, w odległości kilkudziesięciu kilometrów od granicy z Holandią i Belgią. Inne kraje, z którymi jest dobrze skomunikowany i w odległości kilku godzin jazdą autostradą, to Dania, Szwecja, Francja i Luksemburg. Miasto posiada duży port lotniczy Dusseldorf International, który jest jednym z najchętniej odwiedzanych w kraju. Rocznie wylatuje stąd ok. 25 mln osób a liczba ta z każdym rokiem rośnie. Z lotniska chętnie korzystają Polacy, bo część niemieckich touroperatorów właśnie stąd oferuje loty do popularnych letnich kurortów w Turcji czy Grecji. Lotnisko jest dobrze skomunikowane z dużymi polskimi miastami dzięki ruchowi lotniczemu, jak i kolei i autostradom.

Najpopularniejsze kierunki, w jakich latają samoloty z lotniska Dusseldorf International, to Monachium, Berlin, Majorka, Antalja i Londyn. Jak widać, można więc stąd wyjechać zarówno na weekend w którymś z europejskich miast, jak i dłuższe wakacje na południu Europy. Z lotniska Dusseldorf International latają też kluczowi niemieccy przewoźnicy, tacy jak Lufthansa, która jest główną linią obsługującą ten port lotniczy.

Kolonia i Bonn Airport

Kolonia i Bonn to dwa duże niemieckie miasta sąsiadujące ze sobą na zachodzie kraju, w odległości kilkudziesięciu kilometrów od granicy z Holandią i Belgią. Inne kraje, z którymi są one dobrze skomunikowane i położone w odległości kilku godzin jazdą komfortową autostradą, to Dania, Szwecja, Francja i Luksemburg. Miasta posiadają wspólny port lotniczych Kolonia/Bonn Airport położony od obu miast w odległości 15 kilometrów. To szósty port lotniczy w Niemczech pod względem wielkości. Rocznie lata z niego kilkanaście milionów pasażerów. Wśród nich są też Polacy, którzy korzystają z ofert niemieckich touroperatorów, jacy często oferują loty właśnie z lotniska Kolonia.Bonn Aurport. Lotnisko obsługuje też tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair. Jest doskonale skomunikowane z innymi dużymi niemieckimi lotniskami, takimi jak to w Dusseldorfie.

Warto zatrzymać się na dłużej w Kolonii i Bonn, a nie traktować ich tylko jako punktu przesiadkowego. Miasta mają długą historię i można tu znaleźć wiele interesujących zabytków.

Nürnberg Airport (Norymberga)

Norymberga znajduje się ok. 200 km od czeskiej Pragi i 400 km od Wrocławia. Miasto leży też w bliskości Sztutgartu, Monachium i Frankfurtu, dzięki czemu może być zarówno bazą wypadową do każdego z tych fascynujących miast, jak i dogodnym punktem przesiadkowym dla osób, które zwiedzają południowe Niemcy. Po Monachium port lotniczy Numberg Airport jest drugim co do wielkości lotniskiem w Bawarii. Leży on na północnych rogatkach miasta Norymberga, w pobliżu hoteli, restauracji i innych miejsc, które mogą być niezbędne w trakcie czy przed podróżą.

Lotnisko obsługuje zarówno tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair czy Wizzair, jak i tradycyjnych przewoźników. Głównie służy jako regionalny port lotniczy dla innych niemieckich miast czy większych miast w regionie, takich jak Wiedeń czy Praga. W sezonie można stąd tanio dolecieć m.in. do Rzymu, Sofii czy Aten. Z tego powodu jest to port lotniczy dość często wybierany przez niemieckich operatorów wycieczek. Co roku liczna grupa Polaków wylatuje stąd na urlop.

München - Munich Airport International (Monachium)

Lotnisko w Monachium (Munchen Airport International) jest jednym z największych europejskich portów lotniczych. W Niemczech wyprzedza go pod względem ruchu tylko lotnisko we Frankfurcie. Rocznie port Munich Airport International obsługuje ok. 40 mln. Pasażerów. Swoją flotę ma tu przewoźnik Lufthanza, który wylatuje stąd do miast całego świata takich jak Mumbaj czy Pekin, ale też do największych polskich miast. Dzięki temu Monachium jest doskonale skomunikowane z Warszawą, Gdańskiem czy Krakowem. Lotnisko mieści się w dość znacznej odległości prawie 30 km od centrum miasta, ale jest z nim dobrze skomunikowane za pomocą kolei i sieci dróg. Dwa terminale podzielone na sześć stref sprawiają, że jest to niezwykle rozbudowany port lotniczy pełen wszystkich usług, jakie mogą przydać się podczas podróży. To świetne miejsce na przesiadkę, bo można tu wypocząć, zrelaksować się i zjeść słynne w całej Bawarii precle.

Kilkadziesiąt linii lotniczych wylatuje stąd na cały świat. W sezonie sporo jest lotów na Bliski Wschód a także czarterowych lotów do różnych popularnych kurortów w Hiszpanii czy Turcji.

Flughafen Stuttgart

Stuttgart to pełne zabytków miasto położone w południowo-zachodnich Niemczech w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od granicy z Francją. Łatwo można dostać się stąd również do Szwajcarii, Austrii czy Luksemburga, dzięki czemu jest to dobra baza wypadowa dla wycieczek w całej Europie. Może też być przystankiem po drodze na wczasy do Włoch czy na południe Francji.

Miasto leży pomiędzy Frankfurtem, Norymbergą a Monachium. Każde z tych miast ma własny duży port lotniczy, dzięki czemu będąc w regionie można z łatwością znaleźć połączenie do dowolnego miejsca na świecie. Lotnisko w Stuttgarcie uzupełnia ich ofertę. Rocznie odlatuje stąd kilkanaście milionów pasażerów. Port lotniczy Flughafen Stuttgart mieści się 13 km na południe od miasta. Składa się z czterech terminali. Latają z nich zarówno tradycyjne linie lotnicze jak LOT (połączenie z Warszawą), jak i tani przewoźnicy, dzięki którym łatwo można dolecieć do głównych europejskich stolic. W sezonie odlatują stąd też samoloty największych niemieckich touroperatorów, które zabierają również Polaków na wakacje w Grecji, Hiszpanii czy Turcji.

Hannover Airport

Hanower to średniej wielkości miasto położone na północy Niemiec. Można z niego dogodnie dojechać autostradą do Berlina, a dalej do Poznania, Łodzi i Warszawy. Na północy leży port lotniczy Hannover Airport, który często jest wykorzystywany przez touroperatorów do organizacji wczasów w krajach południowej Europy lub północnej Afryki. Z lotniska korzysta ponad 5 mln. Pasażerów, a wśród nich wielu Polaków, którzy cenią komfort podróżowania z niemieckich lotnisk i oferowany tam wybór. Niektórzy latają też na wczasy organizowane przez niemieckie biura podróże, które traktują Hannower jako bazę wypadową dla swoich lotów.

Z czterech terminali można dolecieć głównie do dużych europejskich miast, takich jak Goteborg czy Wiedeń. Poza tym lata stąd też dużo lotów czarterowych, głównie do Hiszpanii, Turcji i pozostałych krajów chętnie wybieranych jako kierunek wyjazdów wakacyjnych.+48 513 38 00 77