Islandia z Niemiec

Przejdź do wyszukiwarki i zarezerwuj wczasy

Zarezerwuj już teraz!
Banner

Wakacje w Islandii

Większość turystów myśląc o urlopie wyobraża sobie błękitną wodę i złoty piasek. Są jednak i tacy, którzy znudzili się już banalnymi wrażeniami. Właśnie dla nich przygotowaliśmy ofertę wakacji na Islandii z wylotem z Niemiec. To miejsce stosunkowo nieoddalone od granic Europy, a mimo to tak unikalne, jakby znajdowało się na drugim końcu świata.

Turyści odwiedzają ją chętnie ze względu na unikalną przyrodę. Skały, wulkany i wysokie klify to widoki, które mogą kojarzyć się z księżycem. Trudno znaleźć je gdziekolwiek indziej na planecie, dlatego Islandia jest tak lubianym kierunkiem wczasów. Widać tu wpływ kultury skandynawskiej, dlatego jest to miejsce dla miłośników sag o wikingach czy hygge. Jednocześnie jednak to coś więcej, niż dobrze znana nam i bliska Szwecja czy Dania. Wybierz Islandię z Niemiec z naszego biura podróży, aby się o tym przekonać na własne oczy!

Na tej niezwykłej wyspie można spróbować tradycyjnych dań opartych na rybach. Posłuchasz też historii, które tutejsi mieszkańcy przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Miłośnicy życia kulturalnego i zabytków mogą odwiedzić Rejkjavik i zebrać w nim wspomnienia, które pozostaną na całe życie. Wakacje w Islandii z biurem podróży są o tyle wygodne, że samodzielna organizacja wycieczki w tym dalekim kraju może być trudna.

Islandia

Islandia

Kraj w teorii europejski, ale na tyle odległy, że niemal egzotyczny. Wspomnienia z wakacji na Islandii trudno porównać z jakimikolwiek innymi, a przyroda pozostanie w pamięci do końca życia. Wulkaniczne plaże, ośnieżone szczyty i wodospady nigdzie indziej nie są tak blisko siebie, tworząc niesamowitą mozaikę krajobrazu. Koniecznie odwiedź tutejsze gorące źródła!

Miłośnicy kultury skandynawskiej nie mogą pominąć tego kraju w swoich poszukiwaniach piękna na północy. Szwecja zaczyna się już po drugiej stronie Bałtyku, więc dla mieszkańców Polski wschodnie wybrzeże często okazuje się mało egzotyczne. Islandia to pod tym względem zupełnie inny świat pod względem pogody, kultury i położenia.

Masz wrażenie, że widziałeś już wszystko? W takim razie Islandia z Niemiec jest to propozycja idealna dla ciebie. Zorze polarne, arktyczne noce i słońce świecące wtedy, gdy powinno być ciemno – tych przeżyć nie da się zapomnieć, a zdjęcia z wyjazdu zrobią wrażenie na wszystkich znajomych.

Islandia z Niemiec – mnóstwo bezpośrednich połączeń!

Wiele lotów z Polski na Islandię ma międzylądowanie w jednym z krajów Europy Zachodniej lub północnej. Dlatego wycieczka bezpośrednia, czyli Islandia z lotem Niemiec, się opłaca, bo jest zwyczajnie tańsza, a połączenia są bezpośrednie. Tanie loty z Niemiec na Islandię szczególnie często zdarzają się z Frankfurtu – to jedno z największych lotnisk w Europie. Ma świetną infrastrukturę, więc zarówno przed, jak i po podróży możesz wygodnie odpocząć w hotelu, zjeść w dobrej restauracji lub zwiedzać. Na lotnisku są też dostępne wszystkie usługi, o jakich możesz zamarzyć.

Myślisz, że wylot z Niemiec nie opłaca się, bo to za daleko? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki na stronie. Możesz tam szukać lotnisk wylotowych z podziałem na wschód, zachód, południe i północ Niemiec. Dlaczego to istotne? Mieszkańcy Szczecina w mniej niż godzinę znajdą się w Berlinie. Blisko jest też z Wrocławia do Drezna lub z Poznania do Berlina. Mieszkańcy tych miast i tak nie mają zwykle co liczyć na bezpośrednie połączenia z Islandii do swoich miast. Niemieckie lotniska oferują im dogodne warunki, przejazd dobrze utrzymanymi autostradami i szeroką ofertę połączeń z Niemiec na Islandię każdego dnia.

A co z samą wycieczką na Islandię

A co z samą wycieczką na Islandię?

Organizacja na własną rękę może być dość trudna. Ceny na Islandii są kilkukrotnie wyższe niż w Polsce. Turyści próbują więc na własną rękę szukać najtańszych okazji, jeśli chodzi o noclegi na Islandii. Czasem skutkuje to przepłacaniem lub noclegiem na dalekich przedmieściach lub w hostelu.

Niemieccy organizatorzy wycieczek każdorazowo negocjują ceny dla grup kilkudziesięcio- lub kilkuset osobowych. Czerpią też z kontaktów wypracowanych przez lata organizacji wycieczek, takich jak nasza Islandia z Niemiec. Dlatego też oferowane przez nich ceny są znacznie niższe niż mogą zaoferować polscy touroperatorzy.

Nie martw się – nie musisz znać niemieckiego i samemu szukać ofert wczasów na Islandii.

Apollo Tour współpracuje z wszystkimi wiodącymi biurami podróży z Niemiec i może zaoferować najlepsze wycieczki dopasowane do twojego budżetu.

Reykjavik potrafi zaskoczyć

Stolica Islandii ma tyle mieszkańców, co polskie miasteczko. Znaczne oddalenie od wszystkich kontynentów sprawia, że również turystów jest mało. Ci, którzy tu trafiają, z miejsca zakochują się w uroku nieznanych tradycji mieszkańców, na których życie duży wpływ ma natura. Z kolorowych uliczek Starego Miasta w kilka chwil przeniesiesz się na spektakularne nabrzeże, skąd dostrzeżesz niedalekie, ośnieżone szczyty. Właśnie za tą bliskość natury wycieczki na Islandię kochają polscy turyści. W samym Reykjaviku znajdziesz liczne baseny z wodą z gorących źródeł, więc będziesz miał okazję wypocząć i zregenerować się nie odchodząc daleko od hotelu. Wybierz naszą ofertę i przekonaj się sam!

Z najwyższego punktu kościoła Hallgrímskirkja zobaczysz panoramę miasta, a z każdego punktu Reykjaviku zobaczysz charakterystyczną wieżę kościoła. Miasto jest na tyle małe, że możesz się po nim poruszać na piechotę. Odwiedź dzielnicę rybacką, gdzie od setek lat ludzie morza pakują i przerabiają swoje połowy. Takiego klimatu nie doświadczysz nigdzie indziej!

To też wymarzone miejsce dla wszystkich fanów nieoczywistej, ale inspirującej muzyki. To w końcu stąd pochodzi Bjork czy Sigur Ros. Najsłynniejsze festiwale, które warto odwiedzić choć raz w życiu, odbywają się w listopadzie, (Iceland Airwaves), czerwcu (Secret Solstice) i Sónar Reykjavík (luty).

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o skandynawskiej kulturze i mitologii, wyjazd na Islandię będzie do tego idealnym pretekstem.

Wczasy na Islandii

Co zobaczysz podczas wycieczki po Islandii?

Islandia słynie z gorących źródeł. Dlatego to świetny kierunek oryginalnego wyjazdu w stylu SPA z przyjaciółką czy rodziną. Na każdym basenie w islandzkim miasteczku możesz skorzystać z basenu z gorącą wodą, a uzdrowiskowe źródła pozwalają na pełen relaks. Wodospady, gejzery i wulkany – tylko tu zobaczysz je obok siebie!  Islandia z Niemiec to idealny wybór, by zobaczyć dziką przyrodę.

Nie warto pominąć wycieczki po parkach narodowych i trekkingu w pobliżu wulkanów czy plaż. Krajobraz szybko zmienia się z księżycowego w górski czy nadmorski, dlatego żadnego dnia nie będziesz się nudził! U wybrzeży wyspy możesz też udać się na rejs w poszukiwaniu wielorybów lub wyprawę kutrem rybackim.

wycieczka po Islandii

Najdalszy zakątek Europy

Podróż z Niemiec do Islandii zajmuje ok. 4 godzin. To niedużo, choć z uwagi na położenie z dala od lądu kraj ten wydaje się tajemniczy i niedostępny. Dzięki temu udało się zachować charakterystyczną islandzką kulturę i unikalne zwyczaje, których nie spotkasz w innych częściach Europy. Przynależność do naszego kontynentu jest zresztą w przypadku Islandii tylko umowna, bo bliżej jest stąd na Grenlandię.

Podczas jednej wycieczki po Islandii możesz zobaczyć wszystko, co warte jest zobaczenia. Kraj jest niewielki, a największe miasto ma zaledwie ok. 150 tys. mieszkańców. Droga, która oplata całą wyspę i przebiega w pobliżu większości atrakcji, ma zaledwie ok. 1300 km. W ciągu tygodniowej wycieczki po Islandii możesz więc zobaczyć nie tylko cały Reykjavik, ale też najdalsze zakątki wyspy. Islandia z Niemiec to oferta, która pozwoli Ci zaplanować wszystko jak najlepiej logistycznie.

Przydatne informacje o wycieczce na Islandię

Zastanawiasz się, kiedy będzie najlepszy czas na wyjazd? Zdecydowanie latem! Zimą odstrasza nie tylko temperatura, ale też tylko kilka słonecznych godzin w ciągu dnia. Chyba, że jedziesz po to, by podziwiać ośnieżone szczyty i zorze polarne – wtedy grudzień i styczeń będą zdecydowanie dobrym wyborem. Lato to z kolei słońce świecące... o północy. Jeśli lubisz do maksimum wykorzystywać czas na wakacjach, Islandia ci się spodoba – zwiedzać czy podziwiać przyrodę możesz nawet w środku nocy.

Niektórzy turyści myślą: po co jechać na wakacje na Islandię z biurem podróży, skoro można rezerwować wczasy na własną rękę? Przykład Islandii pokazuje, że takie działanie może się nie opłacać. Ceny na Islandii są kilka razy wyższe niż w Polsce. Dotyczy to też hoteli, wyżywienia czy transportu. Pakiet ze śniadaniem lub pełnym wyżywieniem wynegocjowany przez niemieckie biuro podróży pozwala realnie zaoszczędzić. Nawet osoby, które jadą na własną rękę, często przekonują się na miejscu, że atrakcje lepiej odwiedzać w grupie zorganizowanej przez touroperatora. Nasza oferta to lot na Islandię z Niemiec, zorganizowany przez ekspertów. Bilet na autobus czy wynajęcie auta kosztują tam sporo, warto więc korzystać z autokarów i transferów wynajętych przez doświadczonych przewoźników. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, nerwy i pieniądze!

+48 513 38 00 77