Wakacje w Islandii

Większość turystów myśląc o urlopie wyobraża sobie błękitną wodę i złoty piasek. Są jednak i tacy, którzy znudzili się już banalnymi wrażeniami. Właśnie dla nich przygotowaliśmy ofertę wakacji na Islandii. To miejsce stosunkowo nieoddalone od granic Europy, a mimo to tak unikalne, jakby znajdowało się na drugim końcu świata.

Turyści odwiedzają ją chętnie ze względu na unikalną przyrodę. Skały, wulkany i wysokie klify to widoki, które mogą kojarzyć się z księżycem. Trudno znaleźć je gdziekolwiek indziej na planecie, dlatego Islandia jest tak lubianym kierunkiem wczasów. Widać tu wpływ kultury skandynawskiej, dlatego jest to miejsce dla miłośników sag o wikingach czy hygge. Jednocześnie jednak to coś więcej, niż dobrze znana nam i bliska Szwecja czy Dania.

Na tej niezwykłej wyspie można spróbować tradycyjnych dań opartych na rybach. Posłuchasz też historii, które tutejsi mieszkańcy przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Miłośnicy życia kulturalnego i zabytków mogą odwiedzić Rejkjavik i zebrać w nim wspomnienia, które pozostaną na całe życie. Wakacje w Islandii z biurem podróży są o tyle wygodne, że samodzielna organizacja wycieczki w tym dalekim kraju może być trudna.

Islandia

 

Strona używa cookies Dowiedź się więcej