Korfu

Przejdź do wyszukiwarki i zarezerwuj wczasy

Zarezerwuj już teraz!
Banner

Korfu

Na tej greckiej wyspie można znaleźć aż 115 plaż. Da się tu więc odpocząć z dala od tłoku, a nawet przyjeżdżać co roku w zupełnie inne miejsce. Wakacje na Korfu są nie tylko w czołówce wyjazdów Polaków do Grecji, ale ogólnie na jednym z pierwszych miejsc, jeśli chodzi o kierunki zagranicznych wyjazdów. Zebraliśmy opinie o Korfu pochodzące od naszych klientów, którzy wybierają wakacje na Korfu z wylotem z Niemiec lub ze Szczecina.

Korfu a inne greckie wyspy

To tu znajduje się pierwszy uniwersytet i teatr nowożytnej Grecji. Podczas wakacji da się to odczuć w ilości zabytków i niezwykłej atmosferze. Historia wyspy zaczyna się prawie 3 tysiące lat temu i obejmuje kilka religii i kilkanaście epok. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Korfu znajduje się u samych wybrzeży Albanii. Dzięki temu można tu poczuć nieco z bałkańskiego klimatu, za którym tak przepadają Polacy. Niektórzy w czasie pobytu decydują się nawet na krótki wypad do tego sąsiedniego kraju. To pozwala poczuć klimat i zaznać przygody, ale na noc wrócić do swojego luksusowego greckiego hotelu.

Wakacje na Korfu z wylotem ze Szczecina lub z Niemiec to coś dla osób, które były już na innych greckich wyspach i szukają czegoś nowego. Tu znajdą unikalną kuchnię, w której mieszają się wpływy krajów bałkańskiego Południa, unikalną kulturę i niesamowicie przyjaznych ludzi. Nic dziwnego, że w naszym biurze podróży w Szczecinie Korfu to jedno z miejsc, o które najczęściej pytają podróżni.

Korfu


Korfu i greckie wyspy

Te miejsca zobaczysz na Korfu

To tu kręcono jedną z części przygód Jamesa Bonda („Tylko dla Twoich oczu”), w której szpieg zakochuje się w pięknej córce archeologów. Ale to nie jedyne ciekawe miejsce na Korfu w opinii klientów biura podróży Apollotour:

Starożytne Paleopolis

Jak wskazuje nazwa, Paleopolis to miejsce, w którym w zamierzchłych czasach tętniło życie. Dziś jest świetnym kierunkiem na dzienną wycieczkę. Można tu zobaczyć ruiny świątyni Poseidona i łaźnie rzymskie, które były zbudowane za życia Chrystusa. Inne ślady starożytnej historii, które zobaczysz podczas wakacji na Korfu, to dawny parlament Joński, który już przed tysiącami lat odbywały się głosowania.

Spianada

To największy plac nie tylko Korfu czy Grecji. Uważa się go za największy plac na Bałkanach, co pokazuje, jak unikalne jest położenie greckiej wyspy Korfu. Zbudowali go dawni Wenecjanie. Sam w sobie intryguje dawną architekturą, ale szczególnie warto tu przyjść w letnie, weekendowe popołudnia, gdy mogą odbywać się tu targi, festyny i koncerty.

Pałac książęcy

Nie tak dawno Grecją rządziła dynastia królewska. Pałac Mon Repos był jej letnia rezydencją. Odwiedzając to miejsce, możesz wczuć się w klimat dawnego, greckiego splendoru, z którego najbardziej znana była Jackie Kennedy Onassis, żona słynnego miliardera Arystotelesa Onassisa. Słynny Grek też posiadał zresztą rezydencję na wyspie.

Miasto Zamków

Miasto Korfu jest uznawane za „Miasto-Zamek”. Przetrwało wieki mimo ciągłych najazdów piratów i Ottomanów, głównie dzięki warowniom, które stoją tuż za murami miasta. Egzotyczna wyspa, średniowieczne mury... do dziś można się tu poczuć jak na planie „Gry o Tron” (która częściowo rzeczywiście była kręcona w Grecji).

300 gatunków ptaków

Wielbiciele przyrody doceniają poranki przy dźwięku ptasich treli. Nie powinny one dziwić, bo mieszka tu 300 gatunków ptaków. Rosną tu też orchidee, które w naturze nie występują nigdzie indziej. Oddalenie od największych ośrodków cywilizacji, dziewicze plaże i wciąż odczuwalny naturalny rytm życia mieszkańców sprawia, że można tu odczuć zapomniany już w innych miejscach rytm przyrody.


Kiedy jechać na wakacje na Korfu?

Co ciekawe, gdy poprosiliśmy naszych Klientów o opinie o Korfu i najlepszym czasie na odwiedziny w tym miejscu, zdania były mocno podzielone. Z tego możemy wysnuć wniosek, że sezon wakacyjny na Korfu jest wyjątkowo długi.

  • Szczyt sezonu przypada na lipiec, sierpień i wrzesień, kiedy pogoda jest wspaniała, ale jest też dużo turystów
  • W kwietniu, maju i czerwcu temperatury są nieco niższe, ale idealne na zwiedzanie czy aktywny wypoczynek.
  • Niektórzy doceniają niskie ceny w hotelach w październiku i listopadzie, przy czym pogoda na Korfu nadal jest wówczas ładna.

Jak widać, niemal cały rok jest dobry na wakacje na Korfu z wylotem z Niemiec lub ze Szczecina, a my chętnie pomożemy w znalezieniu dogodnego terminu.

wakacje na Korfu


Wczasy na Korfu z wylotem z Niemiec

Korfu z wylotem z Niemiec?

Większość polskich biur podróży nie oferuje wakacji na Korfu z wylotem z Niemiec. Dla turystów z Warszawy czy z Krakowa taka podróż nie miałaby większego sensu. Zupełnie inaczej jest w przypadku mieszkańców Szczecina. Wakacje na Korfu organizowane przez zwykłe biuro podróży często oznaczają konieczność dojazdu do Warszawy, Wrocławia czy Gdańska. To bardzo komplikuje podróż, a przecież wakacje powinny być czasem wolnym od stresu. Dlatego polecamy naszym klientom obok wakacji na Korfu z wylotem ze Szczecina, również opcję wyjazdu z jednego z niemieckich lotnisk. Dojazd do Berlina czy na północ zajmie niemiecką autostradą najwyżej godzinę. Otwiera się przed Tobą świat praktycznie nieograniczonych możliwości urlopowych, bo z niemieckich lotnisk w sezonie startują codziennie dziesiątki samolotów na Korfu. Ze Szczecina wakacje na Korfu odbywają się dużo rzadziej... A to nie wszystko, bo to oznacza także lepsze ceny i ogólną lepszą usługę, jeśli korzystamy z know-how naszych niemieckich partnerów. Nie jest tajemnicą, że tamtejszy rynek turystyczny jest bardziej dojrzały, a dzięki temu czerpie dziś z rozwiązań i kontaktów wypracowanych przez dziesięciolecia. My możemy zaoferować Ci wakacje na Korfu z wszystkimi tymi bonusami, na jakie mogą liczyć niemieccy turyści. Nie musisz przy tym znać niemieckiego, przeliczać kursów walut ani sam szukać wycieczek. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz.


Korfu ze Szczecina z Apollotour

Jesteśmy obecnie jednym z najdłużej działających biur podróży w Szczecinie, a Korfu to jeden z naszych najpopularniejszych kierunków. Klienci często dają nam znać, że bardzo cenią indywidualne podejście, jakie im oferujemy podczas organizacji wakacji na Korfu z wylotem ze Szczecina lub z Niemiec. Korzystanie z usług lokalnie ma szczególne znaczenie. Sieciowe biura podróży często nawet nie są obecne w Szczecinie. Jeśli coś pójdzie nie tak przy okazji wyjazdu, to dość trudno jest uzyskać pomoc na odległość. Poza tym najczęściej te firmy oferują wyloty z innych polskich miast, a z perspektywy Szczecina to może być duże utrudnienie.

„Dużo niższe ceny na egzotykę niż w [biurze podróży] x i y. Profesjonalna obsługa. Wszystko załatwiliśmy telefonicznie i mailem w jeden dzień.”

To jedna z pozytywnych opinii klientów o wakacjach na Korfu organizowanych przez nasze biuro podróży. Szczecińskie biuro możesz odwiedzić osobiście lub po prostu do nas zadzwonić. Na stronie znajdziesz wyszukiwarkę, która ułatwi znalezienie wakacji na Korfu z wylotem z Niemiec z dowolnego lotniska, a jeśli wolisz, prześlij nam wszystkie szczegóły mailem, a my przedstawimy Ci ofertę. Szczególnie, jeśli organizujesz wyjazd na Korfu dla dużej grupy znajomych, to docenisz, że załatwimy za Ciebie wszystkie szczegóły, jak znalezienie lotu i odpowiednich pokojów dla całej grupy. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z naszych usług, to koniecznie nas sprawdź, a jeśli już kiedyś się spotkaliśmy, koniecznie podziel się swoją opinią o wakacjach na Korfu z innymi, aby mogli do nas łatwiej trafić :)

Korfu ze Szczecina z Apollotour

+48 513 38 00 77